Messi napokon nedosiahol na vrchol!

Nemci štvrtýkrát majstri sveta

Vytvoril : stavkovanie.net

Tak už aj záverečný tridsiaty druhý zápas tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale je za nami. Hoci tento finálový duel medzi Argentínou a Nemeckom v riadnom hracom čase góly nepriniesol, hral sa oveľa ofenzívnejší futbal ako sa pred zápasom očakávalo.

Tak už aj záverečný tridsiaty druhý zápas tohtoročných majstrovstiev sveta vo futbale je za nami. Hoci tento finálový duel medzi Argentínou a Nemeckom v riadnom hracom čase góly nepriniesol, hral sa oveľa ofenzívnejší futbal ako sa pred zápasom očakávalo. Ángel di Mária laborujúci so zranením nezasiahol do finále a namiesto neho nastúpil Enzo Perez. Nemcom sa tesne pred výkopom finálového stretnutia stala malá katastrofa, keď sa zranil jeden z najlepších hráčov Nationalelf na tomto šampionáte Khedira. V základe ho nahradil menej známy Kramer. Argentínčania boli na nemecký štýl hry veľmi dobre pripravení a Nemci dlho nevedeli na kompaktnú defenzívu Albicelestes nič vymyslieť, aj napriek tomu, že mali loptu viac na kopačkách. Naopak, Argentínčania podnikali veľmi nebezpečné rýchle protiútoky, z ktorých neustále podkurovali nie najistejšie pôsobiacej obrane Nemecka. Po dvadsiatich minútach hry sa znenazdajky dostal do čistej gólovej príležitosti Higuaín, ktorý však naložil katastrofálne s touto situáciou. Ocitol sa zoči-voči Neuerovi po neuveriteľnej chybe Kroosa, ktorému zápas očividne nevyšiel, čím do značnej miery pokazil výborný dojem z jeho pôsobenia na brazílskom "Mundiale". Ďalšie dve veľké šance Argentíny prišli po aktivite Messiho a Lavezziho, no Neuer si udržal čisté konto. Ku koncu prvého polčasu sa výraznejšie začali presadzovať aj Nemci, keď najprv Kroos nedôraznou strelou zakončil peknú kombinačnú akciu a potom Höwedes hlavičkoval center Kroosa do žrde argentínskej brány. Pred druhým polčasom bol vystriedaný Lavezzi, pravdepodobne zo zdravotných dôvodov, pretože hral v prvom polčase výborne. Namiesto neho prišiel oveľa menej výrazný Aguero. Už po dvoch minútach druhého dejstva sa do veľkej šance dostal Messi, no tesne minul Neuerovu bránu. Nemci mali opäť územnú prevahu, ale vypracovali si ešte menej výhodných streleckých pozícii ako v prvom polčase. Výnimkou bola situácia desať minút pred koncom riadneho hracieho času, kedy sa v "tutovke" ocitol opäť Höwedes, avšak potvrdil, že nie je rodený strelec. Tesne pred koncom vystriedal Miroslava Kloseho Mario Götze. S najväčšou pravdepodobnosťou sa jednalo o posledný zápas Kloseho na MS vzhľadom na jeho pokročilý vek. Už teraz je však legendou, lebo so šestnástimi gólmi je najlepším strelcom histórie MS.

Už v prvej minúte predĺženia ukázal svoje nesporné kvality mladý Götze, keď vypracoval šancu pre ďalšieho striedajúceho hráča Schürrleho. Ten však ponúknutú šancu odmietol a trafil iba brankára Romera. O päť minút zahodil ešte väčšiu príležitosť na druhej strane Palacio, ktorého lob nebol ani presný ani dostatočne prudký. Počas predĺženia utŕžil niekoľko nepríjemných a tiež nebezpečných zákrokov jeden z najväčších bojovníkov na ihrisku Bastian Schweinsteiger, ktorého Argentínčania okopávali doslova na každom kroku. O rozhodujúci moment zápasu sa postarali striedajúci hráči Nemecka. Schürrle pekne potiahol loptu po ľavej strane a prihral nepokrytému Götzemu, ktorý si loptu spracoval na prsiach a nezadržateľne skóroval. Tento dvadsaťtriročný talent nemeckého futbalu bol pôvodne v základnej zostave Nemecka na týchto majstrovstvách, avšak svojimi výkonmi nepresvedčil. Jeho chvíľa prišla v ten najvhodnejší moment a stal sa národným hrdinom, pretože zabezpečil Nemcom štvrtý titul majstrov sveta. Nemci si za svoje celkové účinkovanie na tomto turnaji titul určite zaslúžia, hoci vo finálovom zápase boli Argentínčania podľa nášho názoru nebezpečnejším tímom. Ocenenie najlepšieho hráča turnaja pre Messiho malo určite veľmi trpkú príchuť, pretože tomuto fenomenálnemu futbalistovi chýba aj naďalej do zbierky ocenení to najvzácnejšie- zlatá medaila za titul majstra sveta.