Získa Brazília doma aspoň bronz?

Pozviecha sa otrasená Brazília?

Vytvoril : stavkovanie.net

V sobotu sa uskutoční predposledný zápas tohtoročných majstrovstiev sveta, ktorým je všeobecne nepopulárny zápas o tretie miesto. Tentokrát bude mať obzvlášť trpkú príchuť, keďže jeho protagonistami bude domáca Brazília a Holandsko.

V sobotu sa uskutoční predposledný zápas tohtoročných majstrovstiev sveta, ktorým je všeobecne nepopulárny zápas o tretie miesto. Tentokrát bude mať obzvlášť trpkú príchuť, keďže jeho protagonistami bude domáca Brazília a Holandsko. Vzhľadom na to, že Brazília je bez akýchkoľvek pochýb najfutbalovejšou krajinou sveta, tak sa na domácej pôde neočakávalo od zverencov trénera Scolariho nič iné, ako zlaté medaily. Po potupnej prehre kanárikov v semifinále však v Brazílii namiesto typickej oslavnej samby počuť rozhnevané davy hladujúceho brazílskeho ľudu, ktorý poukazoval na obrovskú finančnú nákladnosť usporiadania majstrovstiev už pred ich začiatkom. Po katastrofálnom výkone pri historicky najvyššej prehre Brazílie na záverečných šampionátoch (1:7) sa intenzita a oprávnenosť týchto kuvičích hlasov ešte mnohonásobne zvýšila. Okrem sklamaných divákov boli v šoku aj samotní hráči, ktorí po zbabranom semifinálovom zápase s Nemeckom nešetrili slzami. Je veľkou otázkou, do akej miery sa Brazílčania spamätali zo semifinálového fiaska a či sa skoncentrujú na zápas o tretie miesto. Pred domácim publikom určite túžili vyhrať majstrovský titul, ale stále môžu získať aspoň bronzovú medailu. Myslíme si, že za výkony akými sa na týchto majstrovstvách prezentovali hráči ako Fred a Oscar, môžu byť veľmi radi aj za semifinálovú účasť. Diery v brazílskej obrane už bude môcť plátať kapitán Thiago Silva, ktorý s Nemcami chýbal kvôli kartám. Jedinou absenciou tak bude Neymar, čo je však oslabenie viac ako citeľné v prípade brazílskeho tímu. Na druhej strane, pred šampionátom sa s Holandskom ako jedným zo spolufavoritov turnaja príliš nepočítalo. Tento vynovený a omladnutý tím van Gaala sa však hneď po výbornom výkone v prvom zápase so Španielskom (5:1) získal pozornosť médií a futbalových odborníkov. Holanďania vyhrali skupinu smrti bez straty bodu, keď preukázali veľkú psychickú odolnosť a bojovnosť, a okamžite sa zaradili k horúcim kandidátom na celkové prvenstvo. Van Gaal veľmi umne skĺbil skúsenosti (Robben, Sneijder, van Persie a de Jong) s mladosťou a energickosťou (Depay, Blind, de Vrij). Veľkú bojovnosť preukázali "Oranjes" aj v ťažkom osemfinále so silným Mexikom, keď ešte tri minúty pred koncom prehrávali 0:1, no napokon zvrátili priebeh zápasu ešte v riadnom hracom čase.

Efektivita v premieňaní vyložených šancí bola ďalšou charakteristikou holandského tímu, no iba do zápasu s Kostarikou. V tomto štvrťfinálovom dueli zahodili Holanďania miestami aj nemožné a o svojom postupe rozhodli až po pokutových kopoch. Práve tie sa im, ako už neraz v histórii MS, stali osudnými aj v pretaktizovanom a pre nezainteresovaného diváka veľmi nudnom semifinále proti Argentíne. Van Gaal už počas predĺženia využil možnosť troch striedaní, a preto nemohol na penaltový rozstrel poslať do brány svojho žolíka Krula. Bol to práve Krul, ktorý vychytal Holanďanom postup do semifinále v rozstrele proti Kostarike. Holanďania tak aj po týchto majstrovstvách ostanú najsilnejším tímom, ktorý ešte nemá titul majstra sveta. Hlavná hviezda holandského výberu Robben sa síce vyjadrila, že pre jeho tím sa rátala len zlatá medaila a že zápas o tretie miesto je irelevantný, no motivácia Holandska by mala byť predsa väčšia, pretože pred začiatkom majstrovstiev by tretie miesto brali všetkými desiatimi. Tieto dva tímy sa stretli aj pred štyrmi rokmi v Juhoafrickej republiky. Bolo to v kľúčovej fáze šampionátu, kedy sa rozhodovalo o úspechu či neúspechu. Vo štvrťfinále prekvapujúco porazili Holanďania Brazílčanov 2:1, čo znamená, že Brazílčania majú svojmu veľkému rivalovi čo oplácať.