Belgicko vyhráva, dobre však nehrá

Uruguajsko-taliansky boj o všetko

Vytvoril : stavkovanie.net

Zápas Belgicko-Rusko dlho pripomínal nudnú šachovú partiu. Jediným nebezpečným hráčom Belgičanov v prvom polčase bol Mertens, ktorý predviedol niekoľko nebezpečných prienikov na jeho pravom krídle.

Na druhej strane, jedna z najväčších hviezd výberu Marca Wilmotsa Romelu Lukaku, bola doslova neviditeľná a už v druhom zápase sa absolútne nepresadila. To vyústilo v jeho striedanie, kedy na ihrisko prišiel 19-ročný Divock Origi. Ten spolu s ďalším striedajúcim hráčom Mirallasom priniesol výrazné oživenie hry Belgicka. Rusi boli väčšinu stretnutia Belgičanom minimálne vyrovnaným súperom a môže ich mrzieť koniec prvého polčasu, kedy Kokorin spálil tutovku. O osude zápase rozhodla akcia Origi-Hazard, ktorú pár minút pred koncom gólovo zakončil Origi. Napriek dvom priemerným výkonom sú "Červení diabli" už istými postupujúcimi z tejto skupiny.

Hoci to s ruskými osemfinálovými šancami vyzeralo zle, víťazstvo Alžírska nad Južnou Kórea 4:2 môže v konečnom zúčtovaní zahrať v ich prospech. Hoci sa nejednalo o duel zvučných tímov, futbal mal veľmi dobrú úroveň s mnohými šancami. V porovnaní s prvým zápasom, nastúpili Alžírčania s piatimi novými hráčmi v základe a výsledkom bolo 3:0 po prvom polčase. A to ešte boli Alžírčania ukrátení o jasnú penaltu! V druhom polčase sa Juhokórejčania osmelili smerom dopredu, avšak stačilo to iba na skorigovanie výsledku. Výhra 4:2 v prospech Alžírska znamená, že tento tím sa dočkal víťazstva na MS po dlhých 32 rokoch.

O druhom postupujúcom sa rozhodne pravdepodobne v stretnutí Alžírska s Ruskom, kde Rusi musia bezpodmienečne vyhrať a dúfať, že Belgičania neprehrajú s Južnou Kóreou. Kto vydržal včera pozerať futbal do druhej v noci, určite neľutoval. Portugalsko sa rýchlo ujalo vedenia po góle Naniho, ktorý sa dostal k odrazenej lopte ako slepé kura k zrnu. Po góle boli Američania lepším a nebezpečným tímom, z individuálnych výkonov by sme vyzdvihli Dempseyho a Jonesa. Výborná kombinačná hra Američanov bola okorenená gólmi až po zmene strán. Najprv vyrovnal Jones peknou strelou k tyčke a netradične bruchom poslal Američanov do vedenia Dempsey.

Portugalci boli šokovaní priebehom zápasu a v útoku boli bezradní, vrátane ústrednej hviezdy Ronalda, na ktorom bolo vidieť pretrvávajúce zranenie. Iskierku postupovej nádeje dal Portugalčanov dovtedy neviditeľný Varela v posledných sekundách nadstaveného času. Aj napriek remíze, sú Portugalci jeden a pol nohou von z hry o postup. Vzhľadom na mizerné skóre (2:6) musia bezpodmienečne vysoko vyhrať s Ghanou a spoliehať sa nato, že v zápase USA-Nemecko niektorý tím vyhrá vysokým rozdielom.

Aktuálne kurzy na zápasy :

Taliansko - Uruguaj 2.65 - 3.20 - 2.65
Kostarika - Anglicko 4.10 - 3.65 - 1.80
Japonsko - Kolumbia 3.00 - 3.30 - 2.30
Grécko - Pobrežie slonoviny 3.55 - 3.30 - 2.05

V utorňajšom programe púta najväčšiu pozornosť duel Uruguaj-Taliansko. Ide o priamy súboj o druhé postupové miesto zo skupiny D. Berúc do úvahy lepšie skóre, stačí Talianom aj remíza.

Pri útočnej sile Uruguaja Suárez-Cavani bude aj udržanie remízy pre Talianov problematické. Je to zápas o všetko, preto do toho mužstvá dajú maximum, čo je predzvesťou ďalšieho jedinečného futbalového zážitku.

Angličania sú síce už von z hry o ďalšie boje, ale určite sa budú chcieť dôstojne rozlúčiť so šampionátom. Budú však čeliť najväčšiemu prekvapeniu MS-Kostarike, ktorá je už istým osemfinalistom. Bude zaujímavé ako sa v tomto dueli prezentuje najväčšia hviezda Kostariky Joel Campbell, ktorý je hráčom Arsenalu Londýn, no posledné tri sezóny bol vždy na hosťovaní v iných tímoch.

V skupine C na seba narazí Kolumbia a Japonsko. Juhoameričania už sú v osemfinále a aj v tomto zápase sú papierovým favoritom. Ak chcú Japonci pomýšľať na postup, musia jednoznačne vyhrať. V prípade výhry Pobrežia Slonoviny proti "prekvapujúco" nudne hrajúcim Grékom, vyjde akákoľvek snaha Japoncov na zmar, pretože Afričania majú pred Japoncami dva body náskok. Ak Pobrežie zopakuje výkon z posledných dvadsiatich minút proti Kolumbii, mali by si s nevýraznými Grékmi poradiť a postúpiť do osemfinále.