Používate internetový prehliadač, ktorý už nie je podporovaný. Pre rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie internetu vám odporúčame prejsť na vyššiu verziu.

Futbal - 1. mexická liga (Liga MX)

DOSTUPNÉ ZÁPASY V PONUKE

Aktuálna tabuľka

Liga MX je najvyššia mexická futbalová súťaž. V každej sezóne sa v nej odohrajú dva turnaje: Apertura, ktorá štartuje v lete a Clausura, ktorá štartuje v zime. Od roku 2017 hrá v súťaži 18 klubov. Jeden z týchto klubov každý rok vypadne podľa dosiahnutých výsledkov z predchádzajúcich troch ročníkov. Prvých osem klubov v tabuľke sa po skončení základnej časti súťaže kvalifikuje do playoff.

Liga je považovaná za jednu z najkvalitnejších v celej latinskej Amerike. Podľa Medzinárodnej federácie pre futbalovú históriu a štatistiku je aktuálne súťaž na dvadsiatej priečke v rebríčku najlepších ligových súťaží sveta. Podľa CONCACAF má mexická liga najvyššiu priemernú návštevnosť zo všetkých futbalových súťaží na americkom kontinente. Lepšie sú na tom iba National Football League a Major League Baseball. V celosvetovom merítku je v návštevnosti na štvrtej priečke hneď za nemeckou Bundesligou, anglickou Premier League a španielskou La Ligou.

V najvyššej mexickej súťaži si už zahralo 56 tímov a najviac titulov má na konte klub América (13). Nasledujú ho Guadalajara (12), Toluca (10), Cruz Azul (8), León (7), Pumas UNAM (7) a Pachuca, Tigres UANL, Santos Laguna (všetky 6).

Najvyššia mexická futbalová súťaž Liga MX je v ponuke stávkových kancelárií Tipsport, Fortuna a DOXXbet.