Používate internetový prehliadač, ktorý už nie je podporovaný. Pre rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie internetu vám odporúčame prejsť na vyššiu verziu.
Blaugranas alebo Los Colchoneros? Aktuálne kurzy na zápas : 1,90 - 3,80 - 4,20

To, že sa majstrom stále môže stať FC Barcelona sa pred začiatkom sezóny určite očakávalo. Oveľa prekvapujúcejšie je, že namiesto tradičného kráľovského madridského veľkoklubu, v tejto sezóne v boji o titul konkuruje Barcelone menej slávny madridský klub Atletico.

To má dosiaľ za sebou fantastickú sezónu, v ktorej sa stále môže stať aj víťazom Ligy Majstrov. V športe ale platí, že posledný krok býva ten najťažší a o tom sa mohli presvedčiť hráči Atletica na vlastnej koži, pretože v predchádzajúcom kole nevyužili "matchball" po zaváhaní Barcelony proti Elche (remíza 0:0), keď len remizovali s Malagou 1:1.

Preto o všetkom rozhodne sobotný vzájomný zápas na Camp Nou, kde pôjde doslova o všetko. Vzhľadom na trojbodový náskok Atletica, Barcelona musí nevyhnutne vyhrať. Berúc do úvahy skutočnosť, že v posledných piatich zápasoch padli dohromady len štyri góly a Barcelona ani raz nevyhrala, tradičné gólové hody v podaní Barcelony sa nedajú predpokladať.

Obe mužstvá budú vychádzať zo zabezpečenej obrany, pretože každý gól môže byť rozhodujúci. Dá sa očakávať, že Barcelona vyrukuje s jej typickým ofenzívnym prejavom a Atletico sa bude spoliehať na najlepšiu defenzívu v lige na čele so skvelým Courtoisom v bránke a brejkové situácie kanoniera Diega Costu.

Motivácia Barcelony je o to silnejšia, že to bolo práve Atletico, ktoré vyradilo Kataláncov v štvrťfinále Ligy Majstrov a tým prerušilo nevídanú šnúru Barcelony šiestich účastí v semifinále za sebou. Podarí sa Messimu a spol. prekonať pevnú obranu a jedného z najlepších brankárov súčasnosti? Alebo sa po 12 rokoch preruší hegemónia Realu a Barcelony? V každom prípade sa všetci futbaloví nadšenci nevedia dočkať sobotňajšieho vyvrcholenia La Ligy. Viac tu.

Náš tip na zápas :

Zdieľať tento článok