Používate internetový prehliadač, ktorý už nie je podporovaný. Pre rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie internetu vám odporúčame prejsť na vyššiu verziu.
Championship: Norwich vs Blackburn

Tímové novinky

Po trojzápasovom treste sa do základu kanárikov vracia záložník Emi Buendia.

Do základu manažéra Daniela Farkeho sa tlačí aj Mario Vrancic, ktorý v minulom zápase naskočil z lavičky a opäť podal výborný výkon, keď asistoval na druhý gól Teemu Pukkiho.

Záložník Tom Trybull má problémy s kolenom, ale v zápase so Stoke nastúpil od začiatku zápasu. Po hodine hry ho však na ihrisku nahradil spomínaný Vrancic.

Blackburnu by už mal byť na Carrow Road k dispozícii írsky obranca Darragh Lenihan, ktorý bojoval s chorobou. Ohrozený je štart záložníka Richarda Smallwooda, ktorý mal problémy s lýtkom a vynechal posledný domáci zápas s Boltonom.

Ďalší záložník Rovers Lewis Travis musel v uvedenom zápase striedať počas prvého polčasu, ale mal by byť manažérovi Tonymu Mowbrayovi k dispozícii.

Záložník Harrison Reed, ktorý bol v klube na hosťovaní, sa už vrátil do Southamptonu, aby si doliečil zranenie členka.

V zápase určite nenastúpia útočník Dominic Samuel a záložník Ben Gladwin, ktorí majú problémy s kolenom.

Štatistiky

Norwich vyhral v štyroch z posledných piatich ligových zápasov proti Blackburnu (4 výhry, 1 remíza). Naposledy s Rovers prehral v apríli 2012 v Premier League (0:2).

Blackburn nevyhral na ihrisku kanárikov od augusta 1999, keď ich ešte viedol Brian Kidd. Od uvedeného dátumu sa na Carrow Road zrodili štyri remízy a jedna prehra Rovers.

Ak Norwich vyhrá, bude mať na konte viac ako 90 bodov, čo sa mu podarí iba tretíkrát v histórii. V sezóne 2003/04 získal 94 bodov a v sezóne 2009/10 až 95 bodov. V oboch sezónach sa stal šampiónom príslušnej divízie.

Blackburn naposledy vyhral v piatich ligových zápasoch za sebou v decembri 2017, kedy ešte pôsobil v League One.

Teemu Pukki strelil v tejto sezóne v Championship 28 gólov. Posledným hráčom, ktorý dokázal streliť 30 gólov v jednej sezóne bol Glenn Murray (2012/13 v drese Crystal Palace).

Bradley Dack bol v ostatných 7 zápasoch až pri piatich góloch svojho tímu (3 góly, 2 asistencie).

Naša prognóza

Norwich uhral remízu v ostatných štyroch ligových zápasoch, ale napriek tomu už prakticky postúpil medzi anglickú elitu. Určite však nechce pustiť prvú priečku Sheffieldu United, ktorý sa na lídra mohutne doťahuje.

Blackburn hrá na konci sezóny v dobrej forme a po návrate do Championship môže sezónu ešte ukončiť v hornej polovici ligovej tabuľky. Na Carrow Road sa mu však príliš nedarí, navyše mu bude chýbať viacero zranených hráčov, hlavne v stredovej formácii.

Kanáriky majú ideálnu šancu v domácom prostredí definitívne potvrdiť postup i druholigový titul. Hodnotu vidíme v kurze 2,1 na víťazstvo Norwichu s handicapom -1,5.

Zdieľať tento článok