Používate internetový prehliadač, ktorý už nie je podporovaný. Pre rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie internetu vám odporúčame prejsť na vyššiu verziu.
Európska liga ide do vyraďovačky Viktoria Plzen - Šachťor Doneck

Aktuálne kurzy na zápas : 4,10 - 3,50 - 1,92

Plzeňská kapitola Pavla Vrby je minulosťou a teraz nastupuje éra Dušana Uhrina mladšieho. Otázkou je, ako sa zmení herný štýl Plzne pod taktovkou nového kouča. V prípravných dueloch si Plzenskí viedli dobre. Z deviatich zápasov ani raz neprehrali a v priemere strieľali cez tri góly na zápas. Ich dnešný súper však bude bezpochyby rozehranejší. Šachťor totiž odohral prípravu turnajovým spôsobom a zmeral si sily s poprednými klubmi z ukrajinskej a ruskej ligy. Aj vďaka tomu by mal mať dnes navrch.

Pätnásty najlepší tím Európy a víťaz pohára UEFA 2009 má vo svojom strede veľa rýchlych a technických Brazílčanov, ktorí budú prikurovať plzeňskej obrane. Tú v zimnej prestávke opustil pravý bek František Rajtoral, ktorý skúša šťastie v Bundeslige.

Špeciálny náboj bude mať zápas pre Tomáša Hübschmana, ktorý hrá za Šachťor už od roku 2004, ale doteraz sa v pohárovom súťažnom zápase s českým klubom nikdy nestretol. Viac tu.

Pravdepodobné zostavy :

Plzeň : Kozáčik - Řezník, Čišovský, Procházka, Limberský - Horváth, Hořava - Petržela, Kolář, Ďuriš - Tecl

Šachťor : Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ismaily - Hübschman, Fred - Bernard, Douglas Costa, Teixeira - Adriano

Slovan Liberec - AZ Alkmaar

Aktuálne kurzy na zápas : 2,60 - 3,40 - 2,70

V druhom zápase privíta český Slovan Liberec na svojom ihrisku holandský AZ Alkmaar. Tu očakávame Predsa len vyrovnanejší zápas. Proti Slovanu ale hrá hneď niekoľko vecí, hlavne fakt, že česká liga začne až cez víkend, zatiaľ čo Alkmaar už má za sebou na jar sedem súťažných duelov.

Liberec s napätím očakáva, ako sa na jeho hre podpíše zimná obmena kádra. Odišli hneď tri opory - polovica obrany Kelic s Kušnírom a predovšetkým útočník Rabušic. Kvôli zraneniu navyše chýba Delarge. Defenzívu vystužil Rajnoch s reprezentačnými skúsenosťami, zálohu Jarolím a v útoku má nahradiť Rabušica Ukrajinec Budnik.

Alkmaar je v holandskej lige aktuálne siedmy, o priečku nižšie ako Slovan v českej najvyššej súťaži. Tím AZ by rád využil, že je rozehranejší. Alkmaar má na české kluby dobré spomienky, pred necelými tromi rokmi vyradil po výsledkoch 2:0 a 1:1 v predkole Európskej ligy Jablonec. Viac tu.

Pravdepodobné zostavy :

Liberec : Kovář - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Šural, Pavelka, Sackey, Rybalka, Frýdek - Budnik

Alkmaar : Esteban - Reijnen, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever - Gudelj, Ortiz, Elm - Berghuis, Jóhannsson, Beerens

Naše tipy na zápasy :
 
 

Pre prečítanie celého obsahu sa musíte prihlásiť

Ak ešte u nás nemáte účet, zaregistrujte sa prosím.

chcem sa prihlásiť chcem sa registrovať

Zdieľať tento článok