Používate internetový prehliadač, ktorý už nie je podporovaný. Pre rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie internetu vám odporúčame prejsť na vyššiu verziu.
Finále Európskeho pohára UEFA : Benfica - Sevilla Aktuálne kurzy na zápas : 2,30 - 3,40 - 3,40

Prvým bude finále Európskej ligy 14.5.2014, ktoré sa uskutoční v talianskom Turíne. Protagonistami finálového zápasu tohtoročnej edície Európskej ligy sa stala Benfica Lisabon a FC Sevilla.

Benfica vyradila práve turínsky Juventus, ktorý by v prípade postupu odohral finálový zápas na domácom štadióne. Pre Benficu je to druhá finálová účasť v rade, keď minulý rok veľmi smolne podľahla FC Chelsea, hoci bola počas celého zápasu jednoznačne lepším tímom. Súperom portugalského tímu bude FC Sevilla, ktorá v infarktovom závere gólom v nadstavenom čase postúpila na úkor Valencie.

Na jednej strane stojí novopečený portugalský majster, ktorý sa už môže naplno koncentrovať na finálový zápas a na strane druhej španielsky tím bojujúci o 5. miesto v španielskej lige, zabezpečujúce priamu účasť v Európskej lige na budúci rok.

Ako som už vyššie spomenul, Benfica sa dostala do finále druhýkrát za sebou, čo potvrdzuje jej nesporné kvality. Benfica čaká na európsku trofej už viac ako 40 rokov, keď naposledy vyhrala vtedajší Pohár majstrov európskych krajín v sezóne 1961/1962, preto majú o motiváciu postarané.

Naproti tomu, neporovnateľne menej slávna FC Sevilla sa stala v histórii pohára UEFA (predchodca Európskej ligy) len druhým tímom po Reale Madrid, ktorému sa podarilo vyhrať túto súťaž dvakrát za sebou (sezóny 2005/2006 a 2006/2007).

Hoci Sevilla na svojej ceste do finále porazila aj ďalšieho portugalského zástupcu, FC Porto, je Benfica v tomto zápase miernym favoritom. V prvom rade má lepšiu formu, keď z posledných 10 zápasov vyhrali zverenca Jorgeho Jesusa sedemkrát a prehrali len raz, aj to v poslednom kole ligy, kedy už mali zabezpečený titul.

Sevilla prehrala štyri z posledných desiatich zápasov a aj jej púť do turínskeho finále bola strastiplnejšia (tesné postupy proti Betisu, Mariboru a Valencii). Zaujímavosťou tiež je, že tieto dva tímy sa dosiaľ nestretli vo vzájomnom zápase. Viac tu.

Náš tip na zápas :

 
 

Pre prečítanie celého obsahu sa musíte prihlásiť

Ak ešte u nás nemáte účet, zaregistrujte sa prosím.

chcem sa prihlásiť chcem sa registrovať

Zdieľať tento článok