Používate internetový prehliadač, ktorý už nie je podporovaný. Pre rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie internetu vám odporúčame prejsť na vyššiu verziu.
Pred zápasom Česko - Francúzsko Aktuálne kurzy na zápas : 1,18 - 4,50

Ani štvrťfinále však nemusí byť konečnou stanicou pre krajinu galského kohúta. Na druhej strane stoja Česi, ktorí taktiež majú zaručený postup do štvrťfinálových bojov. Treba však povedať, že český tím zatiaľ zaostáva za očakávaniami, ich najvyššia výhra bola 2:0 proti zostupujúcemu Taliansku.

Hoci obaja aktéri tohto stretnutia už sú vo štvrťfinále, v tomto zápase ide o veľa. Štvrtý tím z A-skupiny sa totiž stretne s doterajším suverénom celých majstrovstiev, Ruskom, ktorý zatiaľ nestratil ani bod a neohrozene kráčajú za titulom.

Francúzsko a Česko majú rovnaký počet bodov, ale pomocným kritériom je skóre, ktoré majú Francúzi lepšie. Ak sa chcú zverenci Vladimíra Ružičku vyhnúť Rusom, musia zvíťaziť v riadnom hracom čase alebo v predĺžení (poprípade na trestné strieľania).

V prospech Česka jednoznačne hovoria štatistiky, keď z posledných troch vzájomných zápasov vyhrali Česi všetky s celkovým skóre 19:5. Ďalšou nezanedbateľnou výhodou Čechov je skutočnosť, že majú o deň viac na oddych, pretože svoj posledný zápas proti Nórom odohrali ešte v nedeľu, zatiaľ čo Dáni hrali s Francúzmi v pondelok.

Aj napriek tomu sa ale Francúzi môžu vďaka svojím doterajším výkonom na šampionáte postarať o ďalšiu blamáž favorita. Zatiaľ najpríjemnejšie prekvapenie turnaja nielenže preukazuje koncentrovaný a sústredený výkon, ale obrovskú mentálnu silu. Podarilo sa im otočiť zápasy so Slovenskom (z 1:3 na 5:3) a Nórskom (z 0:2 na 3:2) za veľmi krátky časový úsek, čo svedčí o nezlomnej odhodlanosti a tímovom duchu.

Motivácia vyhnúť sa Rusom, a hrať pravdepodobne s USA, by mala byť dostatočne silnou pre obe strany, preto sa dá očakávať kvalitný a útočný hokej. Viac tu.

Náš tip na zápas :

 
 

Pre prečítanie celého obsahu sa musíte prihlásiť

Ak ešte u nás nemáte účet, zaregistrujte sa prosím.

chcem sa prihlásiť chcem sa registrovať

Zdieľať tento článok