Používate internetový prehliadač, ktorý už nie je podporovaný. Pre rýchlejšie a bezpečnejšie prehliadanie internetu vám odporúčame prejsť na vyššiu verziu.
Liga MX: Santos Laguna vs Queretaro

Posledná šanca pre Santos

Pre Santos je táto Clausura nesmiernym sklamaním. V Aperture skončili na štvrtej priečke a preto sa očakávalo, že budú pokračovať v kvalitných výkonoch aj na jar. Teraz sú však až šesť bodov za priečkami znamenajúcimi postup do play-off. Do konca sezóny sa hrá ešte o deväť bodov, navyše v domácich dueloch proti Queretaru a Pumas sú hráči Santos favoritom. Už v zápase proti Queretaru to bude všetko alebo nič.

Nový líder

V utorok ráno sa novým trénerom Santosu stal Guillermo Almada a má tak k dispozícii celý týždeň, aby svojich zverencov pripravil na dôležitý zápas. Uruguajčan nahradil na lavičke Rubena Duarteho, ktorý klub dočasne viedol dva týždne po vyhodení Salvadora Reyesa. Almada prichádza do Santosu po štyroch úspešných sezónach strávených v ekvádorskom Barcelona SC.

Výhoda domáceho prostredia

Výkony Queretara mimo domáceho Corregidora Stadium sú katastrofálne. Los Gallos Blancos prehrali vo všetkých šiestich zápasoch vonku a ich gólový rozdiel na ihriskách súperov je -14. Jediným stretnutím, v ktorom neprehrali o viac ako jeden gól bo zápas na ihrisku Puebly, ktorá však doma nehrá nijako výrazne (13. priečka).

Queretaro sa navyše vonku nevie presadiť ani v ofenzíve (0,88 očakávaného gólu na zápas) a často inkasuje góly už na začiatku zápasov. Až 45% inkasovaných gólov padlo už v prvej 25-minútovke stretnutia.

Pred zápasom

Ak Santos Laguna niečo potrebuje, tak je to stlačenie tlačidla "reset" a naštartovať sezónu od začiatku. Tento zápas je na to ideálnou príležitosťou.

V klube je nielen nový manažér, ale minulosťou je aj účasť klubu v CONCACAF Champions League. Santos už tak nemusí každý týždeň cestovať, čo často negatívne ovplyvňovalo ich výkony v domácej súťaži.

Minulý týždeň prehral Santos s Tigres a Los Guerreros sa tak prvýkrát po dvoch mesiacoch môžu sústrediť už iba na ligové zápasy v rámci Liga MX.

Santos rád drží loptu a s odpočinutými hráčmi ako Furch, Correra, Preciado či Valdes má všetky predpoklady na to, aby doma zdolal pasívne hrajúce Queretaro, ktoré preferuje defenzívnu formáciu 5-4-1.

Domácim v tejto sezóne chýbalo viac šťastia pred bránou súpera, vsietili až o 6,5 gólu menej ako je ich štatistika očakávaných gólov. To je najhoršie číslo zo všetkých tímov v súťaži.

Hodnotu nájdeme v kurze 1,75 na výhru domáceho tímu a prekvapením by určite nebolo ani vedenie Santosu už po prvom polčase s kurzom 2,34.

* kurzy platné v čase písania článku

Zdieľať tento článok